June 18, 2021
Portali Shprehja

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Alpina B9 kaloi dy vjetët e parë në Gjermani, më pas iu shit një blerësi nga Japonia ku qëndroi për 32 vjet, për të përfunduar te pronari aktual në vitin 2017.

Vetura ka ngjyrë të kaltër të errët, grafikë të artë Alpina, rrota Alpina 16-inç, dy tuba shkarkimi të vendosur në qendër, ulëse sportive me vija blu dhe jeshile, timon lëkure Momo, timon druri Alpina etj.

Posedon një motor 3.5-litra me gjashtë cilindra që sigurojnë 180 kuaj fuqi, i shoqëruar me një transmision manual me 5 shpejtësi.

Përshpejtimi nga 0 në 96 km/orë zgjat 6.7 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është 240 km/orë. Çmimi i veturës kap shifrën 35 mijë euro.

Të Ngjajshme

Zbulohen karakterisitikat e Windows 11 – Çfarë është risi?

admin

Chrome tregon adresën e plotë të uebfaqeve

admin

Ndiqni këto veprime nëse telefoni juaj është lagur dhe nuk do të ndizet

admin

Leave a Comment