January 16, 2022
Portali Shprehja

BMW mposht Mercedesin si vetura më e shitur në botë 

Veturat e tipi BMW dhe Mercedes prej kohësh janë veturat më të shitura në botë, transmeton lajmi.net.

Gjatë vitit 2021 BMW arriti të mposht në garë Mercedesin duke shitur më shumë vetura.

Tact Watches

BMW në mbarë botën shiti 2,2 milionë vetura, ndërsa Mercedes arriti të shesë 2,05 milionë makina.

Ndërkohë si makina më e shitur për vitin që lamë pas është BMW 5 Series me 319.067 shitje, duke lënë prapa Mercedes E Class me 294.356 shitje, ndërsa vendin e tretë e zuri Audi A6 me 241.425. /Lajmi.net/

.

Të Ngjajshme

Testohet makina e parë fluturuese, ja kur pritet të ndodh lansimi i tyre

admin

Lëviz sërish vlera e Bitcoin, ja sa kushton tani

admin

Shitet Golf 2-shi që ka të kaluara vetëm 30 mijë km për 30 vjet

admin

Leave a Comment