7.9 C
Skopje
November 19, 2019
Tech

BMW vazhdon elektrifikimin, mbërrin hibrid i ri plug-in – foto

Hibridi më i ri plug-in i BMW-së fuqinë e merr nga një turbo-benzinë 2.0 litra me 4 cilindra që sigurojnë 184 kuaj fuqi, të cilit i ndihmon një motor elektrik me 109 kuaj fuqi.

Kapaciteti hibrid shoqërohet me një automatik prej 8-shpejtësive, me një prodhim të sistemit të kombinuar në total prej 292 kuaj fuqi.

Motori me të gjitha boshtet nga 0 deri në 100 km/orë arrin për 6.1 sekonda.

BMW X3 xDrive30e e re është në gjendje të përshpejtojë 210 km/orë, por gjithashtu të tërheqë edhe një rimorkio me një masë deri në 2,000 kg.

Energjia elektrike e nevojshme për të filluar motorin elektrik ruhet në një bateri litium-jon, e cila ngarkohet në instalimet elektrike në shtëpi për rreth 6 orë, transmeton KosovaPress.

Artikuj të ngajshëm

Motori elektrik i Volkswagen mund të futet në çantë – foto

shprehja

Debuton Mustang elektrik – foto

shprehja

Elon Musk dëshiron të ndërtojw një qytet në Mars, por duhen 20 vite punë dhe 1,000 anije kozmike

shprehja