January 18, 2021
Portali Shprehja

BMW X7 i ri me ndryshime të mëdha, kështu do të duket

I shpiunuar nga paparacit e CarBuzz, prototipi i kamufluar ofron një pamje të hershme të ndryshimeve që mund të ngjajnë në BMW X7 të ri, transmeton lajmi.net.

Pjesa e përparme ndan dizajn të ngjashëm me BMW 7 Series 2020, me drita të përparme në ripozicionuara më poshtë, gril më të gjerë dhe kofano të re.

Duke e analizuar kamuflazhin në pjesën e pasme, CarBuzz spekulon se BMW X7 të ketë grafika të përditësuara të dritave të pasme dhe amortizatorë të ridizajnuar në po atë zonë.

BMW X7 aktual ka në dispozicion tri mundësi të motorëve: motor 3.0-litërsh turbo dhe 335 kuaj-fuqi; një motor tjetër më potent 4.4-litërsh me turbo binjakë që prodhon 456 kuaj-fuqi, si dhe motori tjetër në dispozicion me 523 kuaj-fuqi.

Meqenëse BMW nuk ka filluar testimin e prototipit në rrugët publike ende, nuk pritet që modeli i apostrofuar të shfaqet për herë të parë deri në vitin e ardhshëm, teksa pritet të dalë në shitje më 2022-ën. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

“Një grusht i kompanive private kontrollojnë internetin”, komenti i shefit ekzekutiv të Twitter në lidhje me bllokimin e Trump nga rrejtet sociale

admin

Harroi ‘passwordin’ e kuletës ku ka 220 milionë dollarë Bitcoin

admin

WhatsApp tërhiqet nga ndryshimi i politikave të privatësisë

admin

Leave a Comment