May 26, 2022
Portali Shprehja

Boca Juniors, akuzohet se ka “blerë” gjyqtarët

Fitorja e arritur nga Boca Xhuniors në La Paz kundër skuadrws Always Ready (0-1) në Kopa Libertadores është pasuar nga polemika, pas ankesës së së bërë nga ekipi vendas, për disa dhurata që klubi argjentinas u kishte bërë gjyqtarëve peruan para ndeshjes.

Tact Watches

Faqja argjentinase “Doble Amarilla” i konfirmoi këto fakte përmes versionit të presidentit të klubit bolivian, Andres Kosta, shoqëruar me disa video, që shtypi i bëri publike. Pamjet tregojnë oficerët e policisë duke sekuestruar disa çanta të klubit të Boka me veshje zyrtare.

Fakti i veçantë është se “Conmebol” ndalon në mënyrë kategorike bërjen e dhuratave për gjyqtarët e caktuar për ndeshjet e futbollit, rregull që Boka Xhuniors duket se e ka shkelur. Imazhet u bënë publike gjatë pjesës së dytë të ndeshjes që Boka Xhuniors, e fitoi me një penallti shumë të dyshimtë.

Andres Kosta më vonë tha se do të kërkojë një përballje me arbitrat, por nuk do të kërkojë pikët në tavolinë.

.

Të Ngjajshme

SHBA, BE dhe Britania e Madhe mbështesin hetimin e krimeve të luftës në Ukrainë

Zjarri kaplon spitalin, 11 foshnja vdesin si pasojë e flakëve

Flamuri evropian mbush 33 vjet

Leave a Comment