March 21, 2023
Portali Shprehja

Bogujevci i reagon kolegut të VV’së: Unë kam vendosur të bëhem nënë pa pasur burrë

Nënkryetarja e Kuvendit Saranda Bogujevci, i ka reaguar ashpër deputetit të VV-së, Eman Rrahmanit, i cili tha se është kundër ligjit për riprodhim pasi sipas tij cenohet familja.

Deputetja e VV-së, Bogujevci, tha se ajo ka vendosur t’i besoj shkencës dhe të bëhet nënë pa pasur një burrë.

“E mora fjalën vetëm për ti sqaru disa gjana pa dashur të futem në replika, mendoj që është ligj tepër i rëndësishëm e kemi diskutuar shumë herë në rrafshe të ndryshme, kur i rregullojmë gjërat në shoqërinë tonë sa e lehtë është të merret kur vendimet munden me derteminu për neve si gra qysh vendosim ta jetojmë ne jetën tonë, dicka që nuk parashihet me pjesën e burrave”, ka thënë nënkryetarja e Kuvendit.

Bogujevci tha se po e thotë publikisht se nuk e ka pasur mundësinë që të ketë një burrë ose të dashur dhe ka vendosur të e përdor metodën shkencore që të ketë fëmijë.

Të Ngjajshme

Gjukanoviq dhe Millatoviq në rundin e dytë të zgjedhjeve për president të Malit të Zi

admin

Ahmeti për Kurtin: Është anteu i Kosovës, mos të bie në kurthe të armiqve

admin

Zelensky: Rusia do të mbajë përgjegjësi për çdo akt terrori kundër ukrainasve

admin

Leave a Comment