Boki 13 në kontroll mjekësor, në pikëpyetje seanca gjyqësore për rastin “Reket”

Po vonohet fillimi i seancës së sotme gjyqësore për rastin “Reket”, për shkak se i akuzuari Bojan Jovanovski akoma nuk është sjellë nga Burgu i Shutkës.
Sipas gjykatëses Vaska Nikollovska-Masevska, Jovanovski për momentin gjendet për kontroll mjekësor në burg, pas çka do të konfirmohet nëse është në gjendje që të merr pjesë në seancën e sotme gjyqësore në të cilën duhej të vazhdoj shqyrtimi i dëshmive të propozuara nga prokuroria.

Seancën e kaluar Jovanovski në gjykatë tha se i është diagnostikuar kancer në lukth dhe që t’i hiqet masa e paraburgimit.

Në seancë është prezentë ish shefja e Prokurorisë Speciale, Katica Janeva.

.

Të ngjajshme

Iranianët votojnë në zgjedhjet parlamentare

shprehja

34 vjeçari vret kunatën me dru në kokë

shprehja

Arrestohen 25 vetë të një bande shqiptarësh kontrabandistë droge

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë