August 16, 2022
Portali Shprehja

Bombardohet stacioni i autobusit në Donetsk, të paktën 8 të vdekur

Në Ukrainë, një predhë artilerie e gjuajtur nga rusët goditi një stacion autobusi në rajonin Donetsk të Donbass, duke vrarë të paktën 8 persona.

Katër persona janë plagosur, përfshirë 3 fëmijë.

Lajmi u bë i ditur nga guvernatori i rajonit, cituar nga Kiev Independent.

Termocentrali ukrainas bërthamor i Zaporizhzhia, i pushtuar nga forcat ruse, më i madhi në Evropë, është “plotësisht jashtë kontrollit”, thotë drejtori i përgjithshëm i IAEA, Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike, Rafael Grossi.

“Ka një katalog gjërash që nuk duhet të ndodhin kurrë në asnjë central bërthamor”, nënvizoi Grossi, duke shtuar se “situata është shumë e brishtë. Çdo parim i sigurisë bërthamore është shkelur në një mënyrë ose në një tjetër dhe nuk mund të lejojmë që kjo të vazhdojë”.

.

Të Ngjajshme

Luboteni me vite të tëra pa ujë të pijshëm/ Banorët ende mbushin në çezmën e fshatit

admin

Presidenti i Shqipërisë sot nis vizitën dyditore në Kosovë

​ Në “Tabanoc” pritet rreth një orë, në “Bogorodicë”  30 minuta

Leave a Comment