September 27, 2022
Portali Shprehja

Bonucci: “Nuk jam pozicion jashtë loje, e thotë vija e barit…”

Pas ndeshjes Juventus-Salernitana, pas Allegrit ka folur edhe Leonardo Bonucci. Në qendër të vëmendjes goli i anuluar 3-2 në Milik pas On Field Review, për shkak të pozicionit jashtë loje të mbrojtësit të Juventusit, i cili gjithsesi nuk ka prekur topin.

Megjithatë, arbitri Marcenaro vlerësoi se pozicioni i tij ishte aktiv, siç u saktësua në vetën e parë: “U zbulua se pozicioni jashte loje ishte aktiv. Duke qenë se Sepe nuk do të kishte arritur kurrë në atë top dhe për këtë arsye pozicioni im nuk ndërhyn, ekziston dyshimi për pozicionin e Candrevës në kendore…

Në imazhin e palëvizshëm të pozicionit jashtë loje nuk mund të shihni se ku është … ” Më pas, ai theksohet se në një imazh më të madh duket se pozicioni i lojtarit nga Salernitana nuk është aq i rëndësishëm:

“E kam të vështirë ta mendoj. Candreva është shumë më afër vijes se unë, e thotë prerja e barit. Shpresoj që ata (në dhomën e VAR-it, ed) ta kenë marrë parasysh këtë. Nuk do ta dimë kurrë. Pavarësisht pozicionit tim, i cili gjithsesi nuk është aktiv, edhe mbrojtësi më heq fanellën… Kemi shumë për t’u ankuar, përveç paraqitjes në pjesën e parë”.

.

Të Ngjajshme

Pavard zbulon demonët dhe frikën, futbollin përtej fushës: “Të fitosh para nuk do të thotë të jesh i lumtur”

admin

NATIONS | Italia hesht Budapestin dhe shkon në “final four”. Gjermania dhe Anglia, 6 gola dhe paqe (PAMJET)

admin

Konfirmohet prognoza e dhimbshme! Interi humbet “asin” e ekipit në muajin më të ngjeshur

admin

Leave a Comment