April 16, 2021
Portali Shprehja

Bora mbuloi vendin në Ditën e Pranverës

Bora në mbarë vendin ka shënuar fillimin e pranverës. Mbulesa e borës është vërejtur në shumicën e qyteteve të vendit. Nga Enti hidrometeorologjik shprehen se reshjet mund të vazhdojnë në dy ditët e ardhshme, por kryesisht do të bie shi. Deri në fund të kësaj jave, moti do të jetë i ftohtë me erëra të forta nga veriu. Për shkak të reshjeve të borës, ka ndalim të automjeteve të rënda në rrugën Mavrovë- Dibër, në rrugën regjionale Kërçovë- Ohër afër Presekës dhe në autostradën Ohër-Gostivar afër Strazhës.

.

Të Ngjajshme

Taseva: Një student mund të përpilojë padi penale për planin e ndërtimit në qendër të Shkupit

admin

Ndërtesat në qendër të Shkupit, Ivanovska: Komuna Qendër të kërkojë suspendimin e PDU-së

admin

Zaev: Besoj se arritëm marrëveshje për Ligjin për shtetësi

admin

Leave a Comment