April 12, 2021
Portali Shprehja

Borisov dorëzon mandatin e deputetit – Iliria News Agency

Kryeministri bullgar në largim Bojko Borisov njoftoi në llogarinë e tij në Facebook se ai kishte paraqitur një deklaratë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve duke deklaruar se ai nuk pranoi të ishte anëtar i Parlamentit të ri bullgar në Sofje.

Deklarata u bë virale pas vizitës së Borisov në Manastirin e Rilës, ku ai foli me abatin e tij Evlogij dhe inspektoi riparimet e ndërtimit në rrugën për Manastirin e Rilës, e cila u mbyll për shkak të një rrëshqitje toke.

Të Ngjajshme

Mençuria e Edi Ramës në raport me Albin Kurtin! – Iliria News Agency

admin

Fjalët e fundit që i kishte thënë Agim Ramadani gruas së tij pak para se të vdiste – Iliria News Agency

admin

COVID-19, mbi 135 milionë raste në botë – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment