April 16, 2021
Portali Shprehja

Borisovi më uroi për mandatin e ri – Iliria News Agency

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, nëpërmjet rrjetit social Facebook, bëri të ditur se ka pasur një bisedë telefonike me kryeministrin e Bullgarisë, Bojko Borisov.

Borisov e ka uruar Zaevin për ri-zgjedhjen në krye të LSDM-së.

Mes tjerash, dy kryeministriat Zaev dhe Borisov u dakorduan se çështjet e hapura janë në kuadër të Marrëveshjes

“U pajtuam që zgjidhjet e çështjeve që u hapën mes dy shteteve, bazohen në Marrëveshjen për fqinjësi të mirë”, tha mes tjerash Zaevi.

Të Ngjajshme

Votoni Edi Ramën në zgjedhjet e 25 prillit – Iliria News Agency

admin

Albin Kurti zotohet për rrugën Prizren-Tetovë – Iliria News Agency

admin

Zëvendsësimi i shqiptarëve në Shqipëri me popuj tjerë – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment