18.7 C
Skopje
July 15, 2019
Offside

Borusia e largon, gjermani përfundon në Serie A

Tact

Borusia Dormtund është skuadra më aktive në Bundesligë gjatë kësaj. Biznesmenë të zotë drejtuesit drejtusit verdhezinj, që kanë bërë disa blerje shumë cilësore me shuma mjaft modeste, duke parë tregun e sotëm. Megjithatë, afrimet e bëra kanë krijuar një popullim nëpër reparte dhe largimet e disa lojtarëve janë të pashmangshme.

Zheremi Toljan, lojtari i Borusia Dortmund

Zheremi Toljan është një nga emrat që i tregohet dera. Klubi gjerman nëpërmjet një komunikate në faqen e tij në internet, informon se mbrojtësi gjerman do të huazohet te Sasuolo për sezonin e ardhshëm. Toljan edhe pse është blerë prej kohësh nga Borusia, nuk ka arritur t’i bindë drejtuesit ta bëjnë pjesë të pandarë të ekipit.

24-vjeçari ka ndenjur vetëm një vit e gjysëm në “Signal Iduna Parc”. E gjithë kjo periudhë u dominua nga qëndrimi në stol. Gjashtë muajt e fundit ishte i huazuar në Skoci te Selltik. Borusia e bleu gjermanin në vitin 2017 për 5 milionë euro nga Hofenheim. Sasuolo pritet të jetë klubi i ringritjes së tij.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

“Dashakeqësi! Djali im u tregua i sinqertë”, reagon babai i Nejmar

shprehja

VIDEO | Një talent shqiptar “ndëshkon” Interin, nis epoka Konte

shprehja

Grizman: Nuk pendohem për asgjë, tifozëve të Barçës ju kërkoj falje në fushë!

shprehja