17.2 C
Skopje
May 24, 2019
A e dini se?

Britani, 10 vjet burg çiftit që i vuri bebes emrin Hitler

Tact

Një nënë dhe baba e quajtën beben e tyre Adolf Hitler u dënuan si anëtarë të një grupi neo-Nazis. Adam Thomas, 22 vjeç dhe e dashura e tij  Claudia Patatas, 38 vjeçe po përballen sot me një dënim prej10 vjet burg, pasi u dokumentua se ata shin pjesë e një grupi të ekstremit të djathtë.

Gjatë kontrollit të banesës së çiftit në Oxfordshire, u zbulua se ajo ishte mbushur me memorandume naziste, një veshje të Ku Klux Klan dhe një arsenal të armëve vdekjeprurëse duke përfshirë edhe kryqet, sëpatat.  Thomas e pranoi që ishte admirues i Hitlerit.

#td_uid_2_5bea71f553bf1 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(https://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/11/5128462-6380153-A_photograph_allegedly_of_Claudia_Patatas_tattoo_a_black_sun_use-a-36_1542027860367-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_2_5bea71f553bf1 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(https://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/11/5450980-6321367-image-m-21_1540572358777-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_2_5bea71f553bf1 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(https://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/11/5450976-6321367-image-a-13_1540572086452-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_2_5bea71f553bf1 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(https://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/11/5451738-6321367-A_crossbow_which_seemed_to_be_in_camouflage_print_was_also_found-a-10_1542024233039-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_2_5bea71f553bf1 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(https://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/11/5450820-6321367-image-a-1_1540571440091-2-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

12 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Zgjidh një lule dhe zbulo sekretet e tua më të fshehta

shprehja

E çuditshme, piktura 150 vjeçare shfaq një vajzë duke përdorur iPhone

shprehja

Kafshët shtëpiake të Shtëpisë së Bardhë

shprehja