Bulliqi: Albin Kurti nuk është dashur ta lejojë LDK’në të zgjedhë e para

Shpejtim Bulliqi nga Vetëvendosje ka thënë se Albin Kurti nuk është dashur që t’ia ofrojë LDK’së mundësinë që të zgjedh e para për ministritë, transmeton Periskopi.

Bulliqi sonte në Blic Intervieë ka thënë se janë habitur pse LDK e zgjodhi ministrinë e Punëve të Brendshme, kur atë tashmë e kishte udhëhequr dy herë.

‘VV nuk u dasht me leju LDK të zgjedhë së pari sepse ne kemi fitu dhe u dasht të zgjedhim të parët. Ata zgjodhën MPB dhe kjo tregoi qysh në start se filloi njëfar hile. Hilja tek insistimi që të zgjedhin të parët dhe të shkohet në një ministri që ajo e ka udhëhequr dy herë’’.

‘’Kjo s’ka qenë e rrugës dhe kam prit që LDK do të synojë kah ekonomia’’/PERIKSOPI/

 

 

Shpërndaje në:

Të ngjajshme

Plaku që vdiq në Gjilan ishte në motel me një 30-vjeçare, rrëfehet ajo

shprehja

Zhbogar: Ligji i Prokurorisë Publike nuk është kërkesë e BE-së

shprehja

Vihet nën kontroll zjarri në Australi

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë