September 27, 2020
Portali Shprehja

Bundesliga, në Berlin do të kthehet normaliteti pas 202 ditësh

Hertha Berlin është gati të kthehet të luajë me publik dhe të mbushë shkallët e Olympiastadion.

Autoritetet e Berlinit mësohet të kenë dhënë lejen për t’u hapur dyert e stadiumit të paktën 5000 mijë personave.

Ndeshja e parë në shtëpi për Piatek me shokë në Bundesligë do të jetë më 25 shtator kundër Eintracht Frankfurt.

Kështu, pas 202 ditësh duket se në kryeqytetin gjerman do të kthehet normaliteti.

Gjithsesi, kujtojmë se edhe 25 gushtin e kaluar, gjatë miqësores kundër AJax-it, tifozët kanë mundur të ndjekin ndeshjen duke ndjekur rregullat e distancimit social.

.

Të Ngjajshme

Video: BENZIIII! Real barazon rezultatin, francezi shënon me fat

admin

Video: Asist i çmendur nga Ribery, Chiesa përmbys Inter-in

admin

Video: RAMOS nderon Realin, shënon me klas ndaj Betisit

admin

Leave a Comment