January 28, 2021
Portali Shprehja

Bundesliga, në Berlin do të kthehet normaliteti pas 202 ditësh

Hertha Berlin është gati të kthehet të luajë me publik dhe të mbushë shkallët e Olympiastadion.

Autoritetet e Berlinit mësohet të kenë dhënë lejen për t’u hapur dyert e stadiumit të paktën 5000 mijë personave.

Ndeshja e parë në shtëpi për Piatek me shokë në Bundesligë do të jetë më 25 shtator kundër Eintracht Frankfurt.

Kështu, pas 202 ditësh duket se në kryeqytetin gjerman do të kthehet normaliteti.

Gjithsesi, kujtojmë se edhe 25 gushtin e kaluar, gjatë miqësores kundër AJax-it, tifozët kanë mundur të ndjekin ndeshjen duke ndjekur rregullat e distancimit social.

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment