August 14, 2022
Portali Shprehja

Burri sulmon gruan, gruaja burrin, fëmijët babanë – pesë raste të dhunës në familje

Policia e Kosovës ka njoftuar për pesë raste të dhunës në familje në 24 orë.

Në raportin 24 orësh të Policisë bëhet e ditur se rastet e dhunës janë në Prishtinë, Kaçanik, Malishevë, Rahovec.

Prishtinë 10.01.2022-23:58. Ankuesi mashkull  kosovar ka njoftuar se ishte sulmuar fizikisht nga bashkëshortja e tij, e dyshuar kosovare. E dyshuara është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit lirohet në procedurë të rregullt.

Prishtinë 11.01.2022-15:00 Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi njëjti në vazhdimësi kishte ushtruar dhunë psikike dhe kishte kanosur familjarët e tij duke kërkuar nga ta para. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Kaçanik 11.01.2022-08:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar i mitur pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht prindërit e tij. I dyshuari  pas pranimit të  trajtimit psikiatrik, është dërguar në mbajtje.

Malishevë 11.01.2022-13:55. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Rahovec 11.01.2022-20:00. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë-vëllezër, pasi që të njëjti dyshohet për shkak të një mosmarrëveshje, e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar-babin e tyre. Viktima ka pësuar lëndime, të njëjtit i është ofruar tretman mjekësor në Spitalin Rajonal në Gjakovë, ndërsa të dyshuarit pas intervistimit, me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

 

 

.

Të Ngjajshme

Arrestohen tre persona, rrëmbyen dhe dhunuan një 18-vjeçare në Mitrovicë

admin

Aksident në Pejë, vetura godet një të mitur

admin

Të shtëna me armë në Prishtinë, dyshohet për të plagosur

admin

Leave a Comment