September 29, 2023
Portali Shprehja

“Bye, bye, bye Kemal” Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi

Recep Tayyip Erdogan i është drejtuar turmave për herë të parë, duke falënderuar njerëzit që “na dhanë përgjegjësinë për të udhëhequr për pesë vitet e ardhshme”.

Ky fjalim është i papritur, por ai filloi duke kënduar me turmën, një shenjë e humorit të tij të mirë, shkruan Sky News, përcjell Telegrafi.

“Dashtë Zoti, do të jem i denjë për besimin tuaj ashtu siç kam qenë në 21 vitet e fundit”, citohet të ketë thënë ai.

“Jemi bashkë jo deri të dielën por deri në varr”.

“E kisha thënë edhe para zgjedhjeve se kjo dashuri nuk mbaron këtu”.

Më pas shtoi: “Bye, bye, bye Kemal”.

Ai thotë se fitorja ka “hapur një derë për një shekull të ri turk”.

Deklaratat e tij vijnë në kohën kur rezultatet e mediave në Turqi e nxjerrin atë fitues të garës së balotazhit për president të Turqisë.

.

Të Ngjajshme

Turqia nis furnizimin me gaz natyror për Moldavinë

Zbulohet kush e vendosi tritolin te lokali i Noizy-t

(VIDEO) Sulm me armë në Roterdam, disa të vdekur dhe të plagosur

Leave a Comment