April 17, 2021
Portali Shprehja

Çanta ikonike e Dior – Historia pas saj që lidhet me Princeshë Dianën dhe nuk e dinit

Princesha Diana ishte e para që mbajti çantën Dior. Krijuar në 1995, çanta “Lady Dior” nuk ka pushuar së qëni e njohur, duke u bërë një nga çantat kryesore që shënoi përgjithmonë historinë e modës, transmeton lajmi.net.

Para 24 vitesh në udhëtimin e saj në Paris princeshë Diana u shfaq me këtë çantë:

Dukë qënë se ajo e pëlqeu shumë modelin dhe  vazhdon ta mbante duke e kombinuar atë me veshje të ndryshme dhe duke zgjedhur të gjithë ngjyrat e disponueshme, çanta mori këtë emër pikërisht prej Dianës.

Çanta Lady Dior është ri-krijuar, sezon pas sezoni për dy dekada e gjysmë, që e bën atë një çantë të lehtë për t’u dashur. Kjo elegancë e përjetshme është krijuar nga lëkura e butë e qengjit dhe dorezat e rrumbullakosura.

Versionet e sotme të çantës Lady Dior ofrojnë mundësi për ta personalizuar çantën sipas dëshirës suaj, së bashku me një rrip të gjerë. Ka shumë madhësi, modele e ngjyra dhe materialet ndryshojnë nga lëkura te qëndisja.

Përpara se princeshë Diana ta bënte të njohur kjo çantë njihej me emrin“Chouchou”. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Sipas anketimeve të reja, njerëzit me këtë profesion bëjnë seks më së shpeshti gjatë javës

admin

Nuk do të ketë më patate të skuqura! Ndryshimi klimatik rrezikon kultivimin e patateve

admin

Shiu i meteorëve Lyrid do të jetë aktiv këtë javë – Mos e humbisni mundësinë ta shihni me këtë datë

admin

Leave a Comment