September 28, 2020
Portali Shprehja

Carovska: Vlerësimi i nxënësve do të jetë me prezencë fizike

“Shkollat do të marrin udhëzime të posaçme për vlerësimin e nxënësve të cilët mësimin do ta përcjellin on-line, gjegjësisht përmes internetit”, kështu deklaroi sot ministrja e arsimit, Mila Carovska, sipas së cilës edhe pse mësimi do të zhvillohet përmes internetit, vlerësimi i nxënësve do të bëhet me prezencë fizike në klasë.

Video LINK

Të Ngjajshme

VMRO-ja kritikon masat e reja ekonomike, Mickoski: Janë masa të një Qeverie mafioze

admin

MPB dhe Prokuroria hetojnë incidentin në spitalin e Kumanovës

admin

Qeveria miratoi pakon e katërt ekonomike, 31 masa në vlerë prej 470 milion euro

admin

Leave a Comment