January 23, 2022
Portali Shprehja

“Çdo skuadre i duhet një lojtar i tillë”, Pochettino shtang Juventus-in: Donnarumma-Navas? Po funksionon

Mauricio Pochettino ka hequr Mauro Icardi-n nga merkato.

“Nuk ka marrë pjesë në ndeshje kur do të kishte dashur, për arsye të ndryshme, por të gjithë lojtarët janë të rëndësishëm në ekuilibrat e një ekipi dhe ai është i rëndësishëm për ekuilibrin tonë. Është një lojtar që çdo skuadër do ta donte”, ka thënë trajneri i PSG-së në prag të ndeshjes së kampionatit kundër Lorient.

Tact Watches

Për argjentinasin interesohet prej kohësh Juventus-i.

Në lidhje me dualizmin Navas-Donnarumma:

“Besoj se ka qenë operacioni i duhur. Ka gjithmonë momente vështirësie, pranimi dhe zhvillimi. Konkurrenca është e mirë. Kur merr vendime të tilla, ka gjithmonë dyshime se çfarë do të ndodhë. Duhet t’u bëjmë komplimentet lojtarëve, portierëve, sepse e kanë kuptuar situatën”.

.

Të Ngjajshme

NEDIM BAJRAMI | Shqiponja kuqezi mrekullon Serie A, tani Empoli kërkon 15 mln euro (VIDEO)

admin

Chelsea ia mer dorën Tottenhamit, Conte provon humbjen në Premier

admin

PREMIER | Liverpool tenton të rihapë garën, Arsenali apatik

admin

Leave a Comment