January 21, 2021
Portali Shprehja

CHAMPIONS: EuroBarcelona zbavit dhe ruan kreun e grupit, vendos “garda e vjetër” (VIDEO)

Barcelona ruan kreun e grupit dhe tashmë shkon 9 pikë të plota, pasi sonte mundi Dinamo Kiev jo pa siklet. Skuadra e drejtuar nga Koeman hapi gjithçka shpejt me Leo Messin që fitoi penallti dhe shënoi.

Më pas, Ter Stegen protagonist me superpritje duke shmangur 1-1 dhe në pjesën e dytë Ansu Fati me një krosim të bukur gjeti kokën e Pique që realizoi.

Dinamo Kiev nuk u dorëzua dhe gjeti golin e 2-1 me anë të Tsyganov por me gjithë dëshirën për të barazuar, nuk arriti dot të merrte pikë në “Camp Nou”.

Për t’u theksuar edhe një goditje dënimi shumë e bukur nga Messi, e cila u ndal nga superpritja e portierit kundërshtar.

.

Të Ngjajshme

RONALDO SHKRUAN HISTORINË! Juventusi fiton Superkupën e Italisë, Pirlo i merr trofeun mikut Gattuso (VIDEO)

admin

United përmbys Fulham, Pogba e kthen në krye me një gol të çmendur!

admin

SUPERKUPA: Pirlo nuk feston, Insigne shpërthen në lot (VIDEO+FOTO)

admin

Leave a Comment