September 27, 2022
Portali Shprehja

CHAMPIONS | HEROI I PSV kushtoi thjesht 3 mln euro nga Barcelona. Monaco jashtë turneut. Rangers përmbys me publikun surprizën belge

“90 minuta në Ibrox është një kohë shumë e gjatë”. Fjalia në fakt erdhi nga Juanito i cili, në fund të fitores 2-0 të Interit në San Siro në Kupën e Kampionëve, i paralajmëroi të gjithë se do të ishte e vështirë kur të kthehej në Bernabeu.

Dhe, në fakt, atë herë në Bernabeu përfundoi 3-0, pikërisht si këtë herë në Ibrox: Rangers përmbys sfidën e dyfishtë me golat e Tavernier, Colak dhe Tillman dhe fluturon për në play-off të Champions League kundër PSV!

Dukej si e pamundur ndaj ekipit surprize vjet ne Belgjike, St Gilloise, por djemte bardheblu te Gllasgout ja kane dale te arrijne nje sukses te jashtezakonshem… Do te ndeshen me PSV Eindhoven, qe gjithashtu ka bere nje arritje jo te lehte, duke eliminuar Monacon.

Nje ndeshje qe ka pasur tension dhe ankth deri ne fund, pas 120 minutash beteje qe jane vendosur nga goli i blerjes se kesaj merkatoje verore: ish-sulmuesi i Barcelona-s, Luuk De Jong! Kosto? 3 mln euro, aq sa fitoi PSV me sigurine matematikore per te marre pjese ne grupet e Europa League…

Ndeshja dhuroi 5 gola dhe spektakel! Ishin vendasit ato qe kaluan perpara me Verman por miqte shenuan dy here me Maripan dhe Ben Yeeder. Me pas, Gutierrez 1 minute nga fundi dhe eliminimi i mundshem barazoi.

Por, ne shtese do te ishte Luuk De Jong, qe u kthye ne Holande pas shume kohesh, ai qe do te vendoste.

VIDEO E GOLIT DE JONG

.

Të Ngjajshme

“Barella fenomen”, Deulofeu analizon Inter-in: Ja kush është pika më e dobët

admin

Luke Shaw: Nuk e kisha parë kurrë një gjë të tillë në futboll

admin

Wanda-Icardi, del kontrata e nënshkruar: ja çfarë ndodh në rast tradhtie

admin

Leave a Comment