January 23, 2022
Portali Shprehja

CHELSEA ELIMINON TOTTENHAM | Tuchel jep dy lajmet e këqija: “Fatkeqësisht rezultuan pozitiv me koronavirus”

Chelsea ka arritur të sigurojë një fitore me vlera kualifikimi në derbin e Londrës ndaj Tottenhamit të ish-trajnerit Conte.

Me golin e Havertz dhe autogolin e Ben Davies në pjesën e parë, skuadra e Tuchel siguroi kalimin e turit në Carabao Cup.

Tact Watches

Por, ka edhe një lajm të keq.

N’Golo Kanté dhe Thiago Silva sono risultuar pozitivisht nga koronavirusi. I shpalli Thomas Tuchel në fillim të sfidës së Kupës së Legës për të kontrolluar Tottenham:

“Fatkeqësisht Thiago Silva dhe N’Golo Kanté janë në izolim”, ka thene në Sky Sports UK.  “Ata janë dy lojtarë të rëndësishëm për ne, lajmin e morëm vetëm sot në mëngjes”.

Për francezin ky është infeksioni i dytë në pak muaj: ai kishte rezultuar pozitiv tashmë në fund të shtatorit.

.

Të Ngjajshme

NEDIM BAJRAMI | Shqiponja kuqezi mrekullon Serie A, tani Empoli kërkon 15 mln euro (VIDEO)

admin

Chelsea ia mer dorën Tottenhamit, Conte provon humbjen në Premier

admin

PREMIER | Liverpool tenton të rihapë garën, Arsenali apatik

admin

Leave a Comment