October 4, 2023
Portali Shprehja

“Chelsea është ekipi më i madh në Angli”

Duke folur për mediat e klubit, Mauricio Pochettino qe eshte prezantuar si trajneri i ri i Chelsea-t, tha: “Për mua, është një kënaqësi dhe nder të jem i përfshirë tani me Chelsea. Ne (stafi) jemi shumë të emocionuar, dhe unë e njoh shumë mirë Chelsea, është një nga klubet më të mëdha në botë, kështu që sigurisht, ishte e lehtë për ne që të merrnim vendimin për t’u transferuar këtu.

“Ne jemi shumë të lumtur që sot mund të fillojmë këtu në terrenin stërvitor dhe të takojmë njerëzit dhe stafin. Është emocionuese për ne dhe ajo që duam është të sjellim lumturinë përsëri në këtë klub të madh futbolli. Ne do të punojmë shumë, luaj në një mënyrë që tifozët mund të shijojnë futbollin, dhe historia e Chelsea është për të fituar.

“Unë mendoj se është e rëndësishme dhe është një kulturë për të fituar. Në 10, 12, 15 vitet e fundit, Chelsea është skuadra më e madhe në Angli. Unë e di shumë mirë Premier Ligën dhe çfarë do të thotë kultura e Chelsea. Mendoj se tifozët tanë janë të emocionuar që jemi sërish në rrugën e përpjekjes për të fituar. Jemi të ngazëllyer që punojmë me një ekip shumë të ri.”

Mandati i Pochettino te Chelsea filloi zyrtarisht të hënën, më 3 korrik me argjentinasin duke mbikëqyrur stërvitjen parasezonale përpara sezonit 2023/24. Blutë do të kërkojnë të kthehen në Ligën e Kampionëve pas një viti të trazuar nën pronarët e rinj amerikanë.

.

Të Ngjajshme

Juventusi “e braktisi” pas shumë vitesh, shfaqet destinacioni i ri për Cuadrado

admin

PSG tenton goditjen e madhe sulmuese: sfidon Bayern dhe Man United!

admin

Samuel Eto’o rrezikon burgun në Spanjë. Ja denoncimi që i bëri vajza e tij biologjike, që s’e pranoi kurrë

admin

1 comment

Leave a Comment