November 29, 2021
Portali Shprehja

Chelsea kalon me lehtësi Leicester dhe përforcon kreun (Video)

Chelsea ka marrë një fitore të pastër 3-0 në fushën e Leicester, në javën e 12-të të Premier League.

Londinezët i kanë siguruar tri pikët që në pjesën e parë, të mbyllur në avantazh 2-0 falë golit me kokë të Rudiger dhe magjisë së Kante.

Tact Watches

Në pjesën e dytë, në minutën e 71-të, ka ardhur edhe goli i Pulisic që ka rrumbullakosur fitoren e londinezëve.

Skuadra e Tuchel kryeson Premier League me 29 pikë, tri më shumë se ndjekësit më të afërt, që kanë një ndeshje më pak.

Tjetër rezultat zhgënjyes për Leicester, që ka marrë dy humbje dhe një barazim në tri ndeshjet e fundit të kampionatit.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-1-37036”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

.

Të Ngjajshme

VIDEO | Ronaldo në stol, Keane dhe Carragher zihen 5 minuta në TV: “Nuk është ai që ishte dikur…”

admin

BEFASON Guardiola | Falënderimi i veçantë: “Po të mos ishin ato nuk luanim dhe fitonim…”

admin

“E kam nder të luaj me ata të dy” Casemiro pas suksesit ndaj Sevilla: “Vinicius Jr top player, i kam thënë një gjë”

admin

Leave a Comment