February 8, 2023
Portali Shprehja

Chelsea “ndihmon” Milanin në merkato: “Kanë nisur bisedimet për transferimin…”

Anësori i Chelseat, Christian Pulisic, është lidhur sërish me një largim nga Stamford Bridge në afatin kalimtar të janarit me pretendimet se  Milan ka hapur negociatat për të nënshkruar me reprezentuesin amerikan.

Pulisic, i cili iu bashkua Chelseat nga Borussia Dortmund në vitin 2019, aktualisht është i lënduar pasi pati një problem në gju në humbjen në Premierligë nga Manchester City në fillim të këtij muaji. 24-vjeçari ka bërë 21 paraqitje për Chelsean këtë sezon, por vetëm tetë prej tyre kanë ardhur si titullar.

Ka shumë konkurrencë për vendet në vazhdim kur Graham Potter ka një skuadër plotësisht të përshtatshme për të zgjedhur me Mykhaylo Mudryk, Raheem Sterling, Hakim Ziyech, Noni Madueke, Callum Hudson-Odoi dhe Joao Felix në dispozicion të menaxherit.

Mudryk iu bashkua Bluve për një tarifë fillestare prej 62 milionë £ – me 26 milionë sterlina të tjera që do të vijnë me bonuse – dhe Madueke nënshkroi për një tarifë prej 28.5 milionë sterlina ndërsa Felix u transferua në huazim deri në fund të sezonit. Këto çuan shpenzimet e Chelseat nën drejtimin e Todd Boehly këtë sezon në mbi 400 milionë sterlina…

Këto nënshkrime kanë çuar në pasiguri të mëtejshme për të ardhmen e Pulisic në Stamford Bridge dhe sipas MARCA, AC Milan tashmë ka filluar bisedimet për nënshkrimin e tij në janar. Sipas publikimit, Chelsea është i gatshëm të ndajë rrugët me Pulisic…

Calciomercato në Itali beson se Milani dhe Chelsea do të diskutojnë të ardhmen e Pulisic këtë javë me synimin për një marrëveshje të mundshme. Lojtari do të ketë 12 muaj të mbetur në marrëveshjen e tij kur të vijë vera. Raporte të tjera kanë sugjeruar se Manchester United, Arsenal dhe Newcastle United gjithashtu mund të ofrojnë një rrugëdalje për talentin e lindur në Pensilvani.

.

Të Ngjajshme

Ttrajneri i trajnerëve ndahet nga jeta: ai udhëhoqi Kroacinë e mrekullirave dhe ishte “busulla” e revolucionit!

admin

“Messi e kuptoi menjëherë”, Koeman: Vetëm atij ia pasonte topin

admin

“Askush nuk i afrohet”, Ferdinand: Ja kush është mbrojtësi më i mirë në Premier

admin

Leave a Comment