May 23, 2022
Portali Shprehja

CIA ndihmoi ushtrinë ukrainase për të goditur anijen “Moskva”

Shtetet e Bashkuara i dhanë Ukrainës informacione të mjaftueshëm për lëvizjet e forcave ruse, të cilat rezultuan në vrasjen e disa gjeneralëve rusë nga ushtria ukrainase.

Tact Watches

Lajmi u dha nga disa burime të informuara për CNN të cilat deklarojnë se dhe mbytja e anijes së luftës Moskva erdhi si pasojë e të dhënave të detajuara nga amerikanët.

Pasi pa një luftanije ruse në Detin e Zi, Kievi komunikoi me kontaktet e tij amerikane për të konfirmuar nëse ishte Moskva.

Shtetet e Bashkuara konfirmuan se ishte kryqëzori dhe dhanë informacione për vendndodhjen e tij.

Është e paqartë nëse SHBA e dinte nëse Ukraina do ta sulmonte anijen ruse dhe nuk ishte e përfshirë në vendim.

Të Ngjajshme

Automjetet “Retro” ekspozohen në Sarandë

admin

“Mund të kemi lëvizje pozitive”, në Kosovë ka optimizëm për liberalizim të vizave në fundvit

admin

Albanese ka disa shqiptarë në partinë e tij

admin

Leave a Comment