May 28, 2023
Portali Shprehja

CIA publikoi një video për rekrutimin e rusëve, reagon Kremlini: Perëndimi vazhdon të ndërhyjë në çështjet tona!

Kremlini ka reaguar pas publikimit të një video nga CIA, e cila u bënte thirrje rusëve të kontaktonin Agjencinë Qendrore të Inteligjencës së SHBA-së, duke treguar të gjitha informacionet në lidhje me luftën në Ukrainë.

Kremlini tha se shërbimet e tij speciale po monitoronin aktivitetet e shërbimeve të inteligjencës perëndimore. Videoja e shkurtër në gjuhën ruse, e titulluar “Pse kontaktova me CIA-n: Vendimi im”, u shfaq në kanalin zyrtar të CIA-s në YouTube.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se ai nuk i kushtoi vëmendje videos, por shtoi: “Jam i bindur se shërbimet tona speciale po monitorojnë këtë zonë në mënyrën e duhur”.

“Ne të gjithë e dimë mirë se CIA dhe agjencitë e tjera të inteligjencës perëndimore nuk i kanë kufizuar aktivitetet e tyre në tokën e vendit tonë”, tha ai.

Videoja, e cila duket se përpiqet të bindë rusët që t’i japin informacione për Rusinë është postuar në Telegram, YouTube dhe Tëitter nga CIA , duke synuar ata që janë të pakënaqur me politikën e Vladimir Putin.

Videoja e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës së SHBA- së shfaq një nëpunës civil rus dhe gruan e tij me një fëmijë, të cilët padyshim po kalojnë një kohë të vështirë dhe pyesin nëse po arrijnë të përmbushin nevojat e tyre.

Ajo thotë se rusët mund të veprojnë për t’i përmirësuar gjërat  duke i dhënë informacion CIA-s -dhe në të njëjtën kohë të mbeten sërish patriotë.

.

Të Ngjajshme

Ekspert Marketingu në Google Ads: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Një grua në Sariyer, rrethi i Stambollit, ka shkuar për të votuar e shoqëruar nga keci i saj

Kreu i “OpenAI”: Nëse rregullat për inteligjencën artificiale në Evropë janë shumë të rrepta – do të largohemi

Leave a Comment