Çikago, ndër zonat e para urbane në SHBA që i rikthehet normalitetit

Qyteti i Çikagos është në rrugën e duhur për të filluar rihapjen me kujdes dhe lehtësimin e kufizimeve për aktivitete të caktuara në fillim të qershorit, me ristorante në natyrë, parukeri dhe biblioteka të përcaktuara saktë, me qëllim rifillimin e biznesit, tha kryetarja e bashkisë, Lori Lightfoot.

“Nëse masat e sigurisë, të vendosura për shkak të koronavirusit, do të respektohen, atëherë qyteti mund të rihapë potencialisht programet e verës dhe të lejojë kampe private, shërbime fetare, palestra dhe muze”, shtoi ajo.

“Shkollat, sheshet e lojërave, baret, stadiumet dhe ambientet muzikore do të qëndrojnë të mbyllura tani për tani”, tha Lightfoot.

loading...

Të ngjajshme

Itali, 1 pozitiv në 27 teste, numri më i ulët nga fillimi i pandemisë

shprehja

Borrell viziton Beogradin, takohet me Vuçiqin dhe Bërnabiqin

shprehja

Ushtria amerikane paralajmëron Iranin me paradë avionësh

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë