January 23, 2022
Portali Shprehja

Cili ishte më produktivi i Serie A më 2021? Ja golashënuesi më i mirë

Një tjetër vit kalendarik i Serie A ka përfunduar, i përbërë nga emocione, surpriza dhe zhgënjime. Me konfirmime të mëdha. Skuadrat e ligës së parë dhe kampionët e tyre ndriçuan sfidat nga janari deri në dhjetor me lojërat dhe golat.

Gjatë vitit, Serie A humbi Lukakun dhe Cristiano Ronaldon, të cilët luftuan për fronin e bomberit deri në maj, por rivalizuan me golashënues elitarë si Immobile, Dzeko dhe Vlahovic. Të gjithë në pozicionet më të rëndësishme të golashënuesve për vitin kalendarik 2021.

Tact Watches

Vlahovic ishte dominuesi absolut i Serie A në vitin 2021 për sa i përket realizimit të golave. Në Evropë, vetëm Lewandowski arriti të shënonte më shumë gola se serbi, duke mposhtur sulmuesit e përjetshëm dhe yjet e rinj si Haaland apo Mbappè.

CILËT LOJTARË SHËNUAN MË SHUMË GOLA MË 2021?
1. Dushan Vlahovic, 33 gola
2. Ciro Immobile, 24
3. Lautaro Martinez, 22
4. Duvan Zapata, 21
5. Lorenzo Insigne, 18
6. Domenico Berardi, 18
7. Joao Pedro, 17
8. Simy, 17
9. Luis Muriel, 17
10. Cristiano Ronaldo, 17
11. Franck Kessié, 14
12. Mattia Destro, 14
13. Victor Osimhen, 13
14. Romelu Lukaku, 13
15. Giovanni Simeone, 13
16. Alvaro Morata, 12
17. Piotr Zielinski, 12
18. Zlatan Ibrahimovic, 12
19. Mario Pasalic, 12
20. Gianluca Scamacca, 12

.

Të Ngjajshme

NEDIM BAJRAMI | Shqiponja kuqezi mrekullon Serie A, tani Empoli kërkon 15 mln euro (VIDEO)

admin

Chelsea ia mer dorën Tottenhamit, Conte provon humbjen në Premier

admin

PREMIER | Liverpool tenton të rihapë garën, Arsenali apatik

admin

Leave a Comment