September 29, 2023
Portali Shprehja

Cili klub fiton më shumë nga sponsorët? Ja 10 vendet e para

Dominimi i Premier League në klasifikimin e portalit të specializuar Football Benchmark: ja sa fitojnë klubet e futbollit në vit.

Liverpool, 82 milionë euro nga sponsorizimet: 35 milionë nga Nike dhe 47 nga institucioni kreditor Standard Chartered.

Juventus, 100 milionë euro nga sponsorizimet: 55 milionë nga Adidas dhe 45 nga Jeep.

Bayern Munich, 110 milionë euro nga sponsorizimet: 60 milionë nga Adidas dhe 50 nga kompania e telekomunikacionit Telekom.

Chelsea, 117 milionë euro nga sponsorizimet: 70 milionë nga Nike dhe 47 nga kompania telefonike 3.

Arsenali, 118 milionë euro nga sponsorizimet: 71 milionë nga Adidas dhe 47 nga Emirates.

Manchester United, 143 milionë euro nga sponsorizimet: 88 milionë nga Adidas dhe 55 nga kompania e teknologjisë TeamViewer.

PSG, 148 milionë euro nga sponsorizimet: 80 milionë nga Nike dhe 69 nga Qatar Airways.

Manchester City, 155 milionë euro nga sponsorizimet: 76 milionë nga Puma dhe 79 nga linja ajrore Etihad.

Barcelona, ​​175 milionë euro nga sponsorizimet: 105 milionë nga Nike dhe 70 nga Spotify.

Real Madrid, 190 milionë euro nga sponsorizimet: 120 milionë nga Adidas dhe 70 nga Emirates.

.

Të Ngjajshme

Juventusi “e braktisi” pas shumë vitesh, shfaqet destinacioni i ri për Cuadrado

admin

“Chelsea është ekipi më i madh në Angli”

admin

PSG tenton goditjen e madhe sulmuese: sfidon Bayern dhe Man United!

admin

Leave a Comment