February 8, 2023
Portali Shprehja

CITY KALON “MURIN” CHELSEA! Grealish shtron “tavolinën”, Mahrez nuk fal (PAMJET)

Chelsea-Manchester City po luhet sonte dhe ka shume rendesi per renditjen per te dy skuadrat por sidomos per djemte e Guardiolas. Sfida eshte zhbllokuar ne pjesen e dyte me miqte qe kane kaluar ne avantazh.

Një pjesë e parë mjaft e mërzitshme përfundoi pa gola në Stamford Bridge mes Chelsea dhe Manchester City. Pak raste nga të dyja palët, më e qarta në finale me shtyllën e goditur nga Chukwuemeka. Më mirë blutë në pjesën e parë.

Ne pjesen e dyte City e nisi me fort dhe te shtynte perpara. Keshtu Haaland shperdoroi por sidomos Ake ishte i pafat. Goditje me kokë nga afër nga holandezi që gjen plotësisht shtyllën. Çfare mundësie e humbur!

Megjithate, do te ishte Thiago Silva ai qe do te kishte shansin me te mire per blute e Potter, duke mos shfrytezuar pasimin e arte te Havertz. De Bruyne pergjigjet me nje silure dhe topi del ngjitur me shtyllen.

Dhe pikerisht pas ketij rasti do te vije goli i organizuar bukur me nje dalje te City qe sheh De Bruyne por edhe Grealish protagonist qe asiston ne shtyllen e dyte aty ku topi kalon gjithe zonen dhe perfundon ne kembet e Mahrez qe e ka te lehte te kaloje Cityn ne avantazh.

GOLI I MAHREZ – VIDEO

.

Të Ngjajshme

Ttrajneri i trajnerëve ndahet nga jeta: ai udhëhoqi Kroacinë e mrekullirave dhe ishte “busulla” e revolucionit!

admin

“Messi e kuptoi menjëherë”, Koeman: Vetëm atij ia pasonte topin

admin

“Askush nuk i afrohet”, Ferdinand: Ja kush është mbrojtësi më i mirë në Premier

admin

Leave a Comment