May 28, 2023
Portali Shprehja

City-Real dhe gjesti i Guardiola-s që i prishi festën Qytetarëve pas fitores

Manchester City kishte gati “60 shishe shampanjë” në dhomën e zhveshjes për të festuar arritjen në finalen e Champions League – por trajneri i tyre i ndaloi të gjitha.

Finalja e madhe e kompeticionit europian të nivelit të lartë të futbollit të klubeve do të zhvillohet të shtunën, më 10 qershor.

City do të përballet me Interin në ndeshjen e madhe në stadiumin Olimpik Ataturk në Turqi.

Citizens mposhtën Real Madridin 4-0 për të arritur në finale me rezultatin e përgjithshëm 5-1. Lojtarët e Guardiola-s tani kanë shanse për të fituar Triplete-n këtë sezon.

Ata janë vetëm tre fitore larg fitores së titullit të Premier League, FA Cup dhe Champions League.

Megjithatë, pavarësisht se arriti në finalen e Champions League për herë të dytë në historinë e tyre, trajneri i Cityt nuk ka dashur të lërë djemtë e tij të festonin.

Daily Mail ka shkruar se “stafi i sigurisë hoqi 60 shishe shampanjë që ishin porositur për dhomën e zhveshjes” pas eliminimit të kampionëve në fuqi të Champions-it.

Ata pretendojnë se Guardiola ka ndaluar festimet derisa ata ta kenë fituar trofeun e tyre të parë në ndjekjen e tyre të Triplete-s.

Drejtuesit e klubit thuhet se “u tha se shampanja ishte dërguar gabimisht nga stafi i mikpritjes” dhe në vend të kësaj ishte “qëllim që të vendosej në dhomën e zhveshjes të dielën” kur ata mund të fitonin një titull të pestë të Premier League në gjashtë vjet.

Vëmendja e Cityt tani është kthyer në Premier League, ku ata mund ta sigurojnë titullin me një fitore ndaj Chelsea-t të dielën pasdite.

Ata mund ta vulosin atë 24 orë më herët edhe pse nëse Arsenali humbet ndaj Nottingham Forest, ose ta fitojë atë me një barazim nëse ky është rezultati që Gunners marrin në ndaj Forest.

Finalja e FA Cup vjen më pas kur dy klubet e Mançesterit do të përballen në këtë fazë për herë të parë ndonjëherë në Wembley më 3 qershor.

Më pas të gjithë sytë do të kthehen nga Champions League për përballjen me Interin.

.

Të Ngjajshme

Gosens: “Ja cili është sekreti ynë për finalen e sezonit”

admin

Super Hysaj, Lazio fiton në minutën fundit pas gafës (Video)

admin

Cili klub fiton më shumë nga sponsorët? Ja 10 vendet e para

admin

Leave a Comment