15.5 C
Skopje
September 22, 2019
Offside

Çmenduri në Gjermani, Bajernit i refuzohen 90 mln euro

Bajerni i Mynihut nuk po arrin dot të bindë Bajer Leverkusenin për shërbimet e talentit Kai Haverc. Sulmuesi ka bërë një sezon të shkëlqyer për “Aspirinat”, duke shënuar 17 gola dhe duke asistuar 4 herë në 34 ndeshje.

Bavarezët e duan me çdo kusht në skuadër 19-vjeçarin, por oferta faraonike e tyre është refuzuar, raporton TZ. Sipas këtyre të fundit, Bajerni ka ofruar plot 90 milionë euro, një ofertë shumë e lartë dhe një bast i rrezikshëm i kampionëve të Gjermanisë.

Kai Haverc, Bajer Leverkusen

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

E njëjta mënyrë festimi, Witsel shënon golin e avantazhit për Dortmundin

shprehja

VIDEO/ Si me Kolollin, Caputo bie në rrethimin e fushës pasi i shënoi Berishës

shprehja

VIDEO/ Edhe më keq se Kobina ndaj Kukësit, D’Ambrosio humbi rastin e pabesueshëm në derbi

shprehja