November 26, 2022
Portali Shprehja

ÇMENDURIA ARGJENTINASE | Kanë marë 3.5 ton mish me vete në Katar

Argjentina përfundoi në mënyrë tradicionale ditën e parë në Katar, mikpritëse e Kupës së Botës. Pas zbarkimit në agim, pushimit dhe stërvitjes, delegacioni mbajti një Barbecue (ose “asado”, siç thonë ne Argjentine) ne grumbullimin në Doha. Megjithatë, kishte dy lajme të këqija për grupin: demtimet Nicolás González dhe Joaquín Correa.

Ai që zbuloi vëllazërimin ishte mbrojtësi i majtë Nicolás Tagliafico, në një postim në rrjetet sociale. Imazhi tregon grilat gati për të pritur mishin. Sipas “TyC”, delegacioni argjentinas ka udhëtuar drejt Katarit me 3.5 tonë mish te mare ne Argjentine!

Megjithatë, para festës, dita kaloi duke punuar në Universitetin e Katarit. Argjentina kishte një seancë stërvitore të mbyllura, por dy emra përfunduan duke punuar veçmas. Mbrojtësi i majtë Marcos Acuña dhe sulmuesi Joaquín Correa mbetën nën kujdesin e fizioterapistëve. Lojtari i Interit qëndroi në palestër këtë të enjte dhe disa orë më vonë u njoftua shkurtimi.

Acuña do të vlerësohet në ditët në vijim nga stafi stërvitor, i cili mund të bëjë më shumë ndryshime në listë deri të hënën në mëngjes, në rast dëmtimesh të vërtetuara. Më herët, Nico González përfundoi i shkëputur nga skuadra prej 26, pasi pati një dëmtim muskulor të diagnostikuar nga stafi stërvitor. Sulmuesi Ángel Correa, nga Atlético de Madrid, do të jetë zëvendësuesi në Kupën e Botës.

Ata që luajtën më gjatë në miqësoren e së mërkurës kryen aktivitet rigjenerues. Pjesa tjetër e grupit doli në fushë, si sulmuesit Paulo Dybala dhe Lautaro Martínez. Debutimi i albiceleste është planifikuar për të martën, në orën 7 të mëngjesit (koha e Brasília), kundër Arabisë Saudite, në stadiumin Lusail. Përveç sauditëve, dy herë kampionët e botës përballen me Meksikën dhe Poloninë në Grupin C të Kupës së Botës.

.

Të Ngjajshme

I hodhi Figos flamurin e Barçës në fytyrë… Çfarë ndodhi me “tifozin alien”; që pushtonte fushat edhe në finalet e Kupës së Botës

admin

Partneret e futbollistëve të Anglisë harbohen bashkarisht në “pallatin lundrues”, shpenzojnë shifrën e çmendur për alkool

admin

Maguire, “sparkatë” ndaj kritikëve: Merren me mua, sepse kanë nevojë për… klikime

admin

Leave a Comment