14 C
Skopje
October 20, 2019
Informacione Vendi

Çmime të reja të derivateve në Maqedoninë e Veriut

Nga mesnata lirohen çmimet e derivative. Nga mesnata benzina do të lirohet me 0,5 denarë për litër ndërsa nafta do të mbetet e pandryshuar.

Kështu një litër benzinë Ultra 95 Economy nga 69 që shitet sot, nga mesnata do të shitet me 66,5 denarë për litër; Ultra 100 nga 72 do të shitet me 68,5 denarë për liter, derisa çmimet e naftës do të ngelën të pandryshuara.

Kështu vendosi sot Komisioni Rregullator i Energjetikës (KRRE). Këto çmime vlejnë deri më datën 17.06.2019, në mbledhjen e radhës së KRRE-së.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Ziadin Sela: Shkojmë në zgjedhje, na priftë e mbara

shprehja

INA: Zaev largohet, Qeveri teknike 100 ditëshe, zgjedhjet më 12 prill

shprehja

Pendarovski: Ja përse kam ftuar këtë format të liderëve, dy maqedonas dhe pesë shqiptarë

shprehja