24.4 C
Skopje
October 20, 2019
Informacione Vendi

Çmimet e reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendosur që të shtrenjtohen çmimet e benzinave për gjysmë denarë, ndërsa dizeli lirohet për vlerën e njëjtë.
Çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 do të jetë 69 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98, do të shitet për 71 denarë për litër.
Një litër dizel do të shitet për 61 denarë, ndërsa çmimi i Vajit Ekstra i Lehtë për Amvisëri do të jetë 50.50 denarë për litër.

Artikuj të ngajshëm

INA: Zaev largohet, Qeveri teknike 100 ditëshe, zgjedhjet më 12 prill

shprehja

Pendarovski: Ja përse kam ftuar këtë format të liderëve, dy maqedonas dhe pesë shqiptarë

shprehja

Takimi i liderëve, vetëm ASH e njeh rolin e femrës në politikë!

shprehja