January 28, 2022
Portali Shprehja

COPA DEL REY | Reali sheh fantazma vetëm 11 minuta, më pas merr hakmarrjen ndaj ekipit që i hoqi vjet!

U drodh vetëm për njëmbëdhjetë minuta, por në fund Carlo Ancelotti e përfundoi misionin. Real Madridi mundi Alcoyano, skuadrën që e eliminoi atë nga Kupa e Mbretit një vit më parë dhe u kualifikua në raundin e 16-të të kompeticionit te Copa del Rey.

Tact Watches

Militao zhbllokon rezultatin në minutën e 39-të, më pas barazimi i Dani Vega-s çon në frikën e më të keqes.

Në 77′ kujdeset Asensio, dy minuta më vonë Isco mbyll llogaritë, pasi kishte hyrë gjashtëdhjetë sekonda më parë.

Alcoyano-Real Madrid 1-3

Te luajtura
Ponferradina-Espanyol 1-1 (Espanyol kaloi me penallti)
Cartagena-Valencia 1-2
Eibar-Maiorca 1-2
Leganes-Real Sociedad 2-3
Linares-Barcelona 1-2
Baleares-Celta Vigo 2-1
Mirandes-Rayo Vallecano 0-1
Valladolid-Betis 0-3

Neser
Fuenlabrada-Cadiz
Girona-Osasuna
Gijon-Villarreal
Zaragoza-Sevilla
Almeria-Elche
Mancha-Athletic Club
Rayo Majadahonda-Atletico Madrid

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME | Pasi Milani e refuzoi, Juventusi tani po shet Kulusevskin në Premier. Detajet

admin

Barça nuk dorëzohet, Laporta zbarkon në Madrid për të zhbllokuar situatën e Morata

admin

“Çfarë po më shikojnë sytë”, vakti i Reece James “frikëson” Chilwell

admin

Leave a Comment