April 13, 2021
Portali Shprehja

COVID, 1 259 raste të reja dhe 45 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 4 555 teste të kryera janë regjistruar 1 259 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 751pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 45 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 136.402 raste, prej të cilëve 111 039 janë shëruar, kurse 4 022 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 21 265 raste aktive me virusin korona.

.

Të Ngjajshme

Punëtorët turistikë nga Ohri dhe Struga presin ndihmë urgjente nga shteti

admin

Mijallkov shpallet fajtor dhe dënohet me 8 vjet burgim për rastin “Thesari”

admin

ASH-AAA do t’i tërheqë amendamentet për ligjet e pakos së pestë ekonomike

admin

Leave a Comment