Covid-19, mbi 1 mijë të vdekur në Pakistan

Pakistani ka raportuar 40 vdekje të reja në 24 orët e fundit, duke çuar numrin e vdekjeve nga Covid-19 në më shumë se 1000.

Vendi ka konfirmuar më shumë se 47,000 raste deri më tani.

Pakistani gjithashtu ka filluar të lehtësojë kufizimet e bllokadës dhe të rihap bizneset.

Gjykata Supreme të hënën urdhëroi që të gjitha qendrat tregtare dhe tregjet të qëndrojnë të hapura edhe gjatë fundjavave, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

 

loading...

Të ngjajshme

Më pak raste me koronavirus (VIDEO)

shprehja

Kina nuk ka raste të reja me koronavirus

shprehja

Mbi 4 mijë vdekje nga koronavirusi në SHBA

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë