May 17, 2021
Portali Shprehja

COVID-19, mbi 135 milionë raste në botë – Iliria News Agency

Numri i të prekurve nga COVID-19 në mbarë botën ka kapërcyer pragun e 135 milionë rasteve. Sipas faqes “Worldometer”, që përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në botë janë regjistruar gjithsej 135 082 420 raste infektimi me COVID-19.

Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në SHBA, me gjithsej 31 773 300 raste.

Pas SHBA-së, rastet më të shumta janë regjistruar në Brazil (13 286 324) dhe Indi (13 202 783)

Përsa i përket numrit të vdekjeve, në të gjithë botën kanë humbur jetën nga COVID-19 2 921 655 persona.

Të shëruarit janë 108 701 451. Aktualisht, në botë ka 23 411 181 të prekur nga COVID-19 që ndodhen në trajtim.

Të Ngjajshme

Shefi i OKB-së thirrje për armëpushim të menjëhershëm mes Izraelit dhe Hamasit – Iliria News Agency

admin

Nëse zgjedhjet e 25 prillit për ju janë në rregull, jap dorëheqjen – Iliria News Agency

admin

Izraeli bombardon një qendër shëndetësore në Gaza – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment