Covid-19 në Brazil, regjistrohen 1.001 viktima brenda një dite

Si pasojë e Covid-19 në Brazil  kanë humbur jetën edhe 1.001 persona brenda 24 orëve të fundit.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Brazilit, thuhet se me 1.001 vdekjet e reja në vend ka arritur në 21.048 numri i viktimave nga Covid-19 ndërsa me 19.969 rastet e reja ka arritur në 330.890 numri i rasteve me Covid-19.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat më të fundit mbi pandeminë, thuhet se Brazili nga pikëpamja e numrit të rasteve dhe viktimave lidhur me virusin është vendi më i prekur në Amerikën Latine dhe radhitet si vendi i 2-të në botë për nga numri i rasteve.

loading...

Të ngjajshme

Hoti: Jemi pajtuar për Qeverinë e re, votimi është çështje ditësh

shprehja

Haziri fajëson Vjosa Osmanin: Selmanaj është “truri i Kuvendit”

shprehja

Pak klientë pavarësisht hapjes së qendrave tregtare në Austri

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë