September 29, 2022
Portali Shprehja

CR7 thyen heshtjen pasi turpëron shokët më të rinj të skuadrës në stërvitje

Cristiano Ronaldo ka thyer hesthjen me një mesazh në rrjetet sociale pas humbjes 2-1 të pësuar nga Manchester United kundër Brighton në javën e parë të Premier League.

37-vjeçari e ka nisur nga stoli ndeshjen pas një vere që e ka parë të mungojë në fazën përgatitore të Djajve të Kuq, pasi ka kërkuar me dëshpërim të largohej nga Old Trafford.

I janë dashur vetëm 53 minuta trajnerit Erik ten Hag për të kërkuar ndihmën e portugezit, kur skuadra po humbte 2-0 ndaj Pulëbardhave në shtëpi. United e ngushtoi diferencën, por Ronaldo nuk arriti të kishte ndikimin e dëshiruar në ndeshje.

CR7 ka dashur të tregoj nëpërmjet rrjeteve sociale përkushtimin e tij në punë. Ai ka postuar një fotografi të vetes duke bërë një sprint në stërvitje. “Puna e madhe shpërblen gjithmonë”, ka qenë mesazhi që ka shoqëruar fotografinë.

Pamje të tjera kanë treguar Ronaldo-n që ka mposhtur shokët më të rinj të skuadrës në sprint. Gjë që tregon se forma e tij fizike nuk ka qenë arsyeja kryesore pse Ten Hag e la në stol në ndeshjen e parë të kampionatit.

.

Të Ngjajshme

Juventus-Inter pakt? Vizita e Andrea Agnellit te selia e Steven Zhang: ja për çfarë folën!

admin

“Jemi njerëz të sëmurë dhe të vegjël” Familja e Ronaldos reagon ndaj Portugalisë!

admin

Thotë mjaft dhe e lë futbollin në moshën 35-vjeçare: kampion evropian me Chelsean e Di Matteos

admin

Leave a Comment