Daily Mail: Italianët mbi moshën 80 vjeç nuk do të marrin trajtim mjekësor nëse përkeqësohet situata

Italianët të cilët janë të prekur me koronavirus dhe që janë mbi moshën 80 vjeçare, nuk do të marrin trajtim mjekësor, nëse përkeqësohet  gjendja, sipas planit emergjent të propozuar në Torino.

Planet e hartuara nga zyrtarët e mbrojtjes civile paralajmërojnë se ‘do t

Dokumenti, të cilin e ka parë Daily Telegraph, propozon që këto kritere “duhet të përfshijnë moshën më të vogël se 80”,  nëse ka shumë pacientë.

Kjo i bie që mjekët  tashmë do të marrin vendime për jetën ose vdekjen, lidhur me atë se kush mund të trajtohet dhe kush mund të lihet në mënyrë të efektshme për të vdekur, përcjell Periskopi.

Shpërndaje në:

Të ngjajshme

Qeveria planifikon t’i prekë taksat

shprehja

Sela: Shtabi i krizave po keqpërdoret politikisht

shprehja

Thaçi kërkon gatishmëri për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë