October 1, 2023
Portali Shprehja

Daku: Golin Ia dedikoj familjes dhe gjithë dëshmorëve në Kosovë

Sulmuesi Mirlind Daku pas ndeshjes tha se golin ia dedikon familjes dhe dëshmorëve që dhanë jetën për Kosovën.

“Për çdo ka zot dhe e nderon njeriun e drejtë. Ato lot ishin vetëm për debutimin emocionues dhe jo për atë pasim të gabuar. Sot Zoti më shpërbleu dhe arrita të shënoj atë gol. Me golin që shënova, çdo e keqe që kisha brenda, doli jashtë. E kam pasur bindje që do të shënoja gol në Shqipëri, ndaj Polonisë dhe ia dola. Me këtë gol, më duket sikur largova një peshë 100-kilogramëshe nga vetja.

 

Më mirë që nuk shënova në ndeshjen e parë, por në këtë takim, para tifozerisë së mrekullueshme shqiptare. Të gjithë më kanë mbështetur shumë dhe jam i lumtur që ua shpërbleva me këtë gol. Ia dedikoj familjes time, që më ka përkrahur gjithmonë, por edhe gjithë dëshmorëve në Kosovë, që kanë dhënë gjithçka për atdheun dhe kanë kontribuuar që ne të mblidhemi nga të gjithë trevat dhe të luajmë me këtë fanellë,” tha Daku pas ndeshjes.

Ndeshja e radhës për Shqipërinë është në tetor kur e pret Çekinë në Tiranë.

.

Të Ngjajshme

Ferrari nxjerr modelin e ri mahnitës ‘Roma Spider’ nga formula1 si ‘lojë kompjuterike’

Osmani kontakton Daçiqin

admin

Gusha e dhjamosur, hapat dhe ushqimet e duhura për ta shmangur

Leave a Comment