October 6, 2022
Portali Shprehja

Dalin pamjet nga krahu tjetër, goli i Juventusit nuk duhej anuluar! Sky Sport bën matjet (FOTO)

Aksioni që do të çonte në avantazhin e Juventusit ndaj Salernitanas lindi në të majtë me një krosim nga këndi në zonën e Salernitanës dhe një devijim të Milik që parashikon mbrojtësit dhe e dergon topin ne rrjete.

Për sulmuesin polak një gol që vlen shumë, jo vetëm për rilindjen e Juventusit, por edhe për një shpengim personal: gëzim i papërmbajtshëm dhe kështu ai heq fanellën i ngazëllyer. Gabim fatal për atë që, tashmë i paralajmëruar, korrigjon një të kuqe të pashmangshme.

Por kulmi – këtë herë për Juventusin – vazhdon: jo vetëm që bardhezinjtë do të jenë në 10, por do ta shohin golin të anuluar për shkak të vendimit të VAR. Në momentin e goditjes me kokë të Milik, Leonardo Bonucci ndodhet në mes të zonës dhe del jashtë loje.

Skema e ngrirjes është e pamëshirshme dhe e saktë: mbrojtësi i Juventusit është përtej të gjithë linjës së Salernitana-s dhe pozicioni jashtë loje konfirmohet, duke bërë një gabim. Sepse? Për shkak se rregullorja është e qartë dhe nuk duhej të shahej dhe prandaj goli i tretë i Juventusit duhej të vërtetohej.

Sipas interpretimit të arbitrit Marcenaro, megjithatë, Bonucci padyshim ndërhyn në aksion, aq sa anulon gjithçka, duke përfshirë edhe dhomën VAR. Por, ajo qe u duk si pozicion jashte loje hidhet poshte nga disa pamje te tjera…

Candreva, qe ndodhet afer kendores se goditur nga Cuadrado, mban te gjithe ne loje! Sky Sport analizon edhe distancen mes portes se Bonuccit dhe distancen mes Candreva dhe vijes fundore duke pare se pikerisht lojtari i Salernitanas ndodhet me afer…

 

.

Të Ngjajshme

Divorci i Tom Brady dhe Gisele Bundchen? Mund të jetë i gjithë faji… i CR7!

admin

“Do t’ia thyejmë këmbët burrit tënd”; Bastoni iu përgjigjet kërcënimeve serioze të tifozëve të Barcelonës

admin

Ideatori i stërvitjeve të vështira, ndahet papritur nga jeta krahu i djathtë i Antonio Conte

admin

Leave a Comment