June 27, 2022
Portali Shprehja

DANI ALVES LARGOHET NGA BARCELONA: “U munduam të më shkarkonin por…”

Prej disa orësh ishte në ajër: Barcelona nuk do të rinovojë kontratën e Dani Alves. Kështu përfundon historia e dashurisë mes blaugranës dhe mbrojtësit brazilian, një faqe plot trofe (23!) dhe lojëra, gjithmonë në krahun e djathtë:

“E dashur Culés (tifozeri), ka ardhur koha për lamtumirën tonë. I kam kushtuar më shumë se 8 vite këtij klubi, këtyre ngjyrave, kësaj shtëpie… por si çdo gjë në jetë, vitet kalojnë, rrugët ndryshojnë.

Tact Watches

Ata u përpoqën të më pushonin, por nuk mundën. Nuk mund ta imagjinoni sa elastike është. Kaluan shumë vite përpara se futbolli dhe jeta, të cilat gjithmonë u japin diçka atyre që i respektojnë, vendosën të më jepnin mundësinë të kthehesha këtu për t’ju thënë lamtumirë.

Nuk dua të them lamtumirë pa i falenderuar më parë të gjithë pas qendrës së vëmendjes, duke e bërë botën tonë të përsosur: Faleminderit. Faleminderit edhe stafit që më lejoi të kthehem në këtë klub dhe të jem në gjendje të vesh sërish këtë fanellë të mrekullueshme, nuk e dini sa i lumtur më keni bërë.

Shpresoj t’ju mungojë çmenduria ime dhe lumturia ime e përditshme. Shpresoj se kushdo që do të qëndrojë te Barça do të ndryshojë historinë e klubit. Ne kemi fituar 23 tituj së bashku: 2 tripleta, 1 sekste dhe kemi shkruar një libër të shkëlqyer të artë.

Një cikël shumë i bukur përfundon, por hapet një tjetër edhe më kërkues. Le të mos harrojë kurrë bota një gjë: ‘Një luan, edhe në moshën 39-vjeçare, është ende një leonnn i mirë i çmendur’. Përgjithmonë, Forza Barça!”

.

Të Ngjajshme

Norvegji | Portieri realizon eurogol me roveshatë! (Pamjet)

admin

ZYRTARE | Arsenali bën super transferimin. Detajet dhe motivi pse Arteta këmbënguli

admin

Takim sekret në Portugali nga Jorge Mendes për transferimin e Ronaldo-s! The Athletic zbulon prapaskenat

admin

Leave a Comment