July 28, 2021
Portali Shprehja

Danimarka dhuron një milion doza vaksinash për Ballkanin Perëndimor

Qeveria daneze ka vendosur të dhurojë një total prej një milion doza vaksinash antiCOVID-19 nga prodhuesi AstraZeneca në katër vende të Ballkanit, midis të cilave edhe Shqipëria. “Shqipëria, Bosnjë-Hercegovina, Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nevojë për vaksina”, tha ministri i Jashtëm Jeppe Kofod në një deklaratë, raporton ATSh.

“Ballkani Perëndimor është pjesë e lagjes sonë dhe ne kemi një interes të madh të përbashkët për të qëndruar së bashku, përfshirë në luftën kundër pandemisë”, shtoi ai.

Donacionet përbëhen nga vaksinat të blera nga Danimarka dhe ende të pashpërndara

.

Të Ngjajshme

Aksion i madh policor në Shkup, disa të arrestuar

admin

Makina me shpejtësi 213km/h në autostradën e Maqedonisë! MPB shqipton 297 dënime për vozitje të shpejtë

admin

Rama dhe Vuçiq sot dhe nesër do të qëndrojnë në Shkup

admin

Leave a Comment