August 2, 2021
Portali Shprehja

Dauti: Koha që Ligji për shtetësi të propozohet me ylli të BE-së

Deputetja e ASH-së, Ilire Dauti vlerëson se opozita shqiptare dhe Qeveria duhet të dorëzojnë propozim-ligj të ri për shtetësi me yllin e BE-së në të. Sipas Dautit, opozita maqedonase është e vendosur ta bllokon këtë zgjidhje ligjore dhe për këtë arsye duhen mekanizma përmes të cilëve parandalohen bllokadat. Ndonëse nuk dha një afat konkret, Dauti pret që shpejtë grupet e punës mes ASH-AAA-së dhe Qeverisë të dalin me propozim ri i cili do ta përmban edhe yllin Evropian.

.

Të Ngjajshme

Moti me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 43 gradë

admin

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

admin

ASH-AAA: Zaev e Ahmeti ia kanë kaluar Gruevskit për blerjen e veturave luksoze

admin

Leave a Comment